Курабийки

Продукти
1 чаена чаша(250 мл) кисело мляко
1 чаена лъжичка сода за хляб
1 чаена чаша захар
1 пакетче ванилия
2 яйца
100 мл олио
Около 4 чаени чаши брашно
Настъргана лимонова кора
Начин на приготвяне
- Содата се слага в киселото мляко да шупне.Добавя се захарта,олиото, ванилията,едното яйце и белтъка на второто.Жълтъка се оставя за намазване .Брашното се добавя по малко и се замесва меко тесто.Правят се топчета ,мажат се с жълтък и се поръсват със захар.Пекат се на 180 градуса до розов цвят.
