Курабийки

| 20.11.2025

Курабийки

Продукти

  • 1 чаена чаша(250 мл) кисело мляко

  • 1 чаена лъжичка сода за хляб

  • 1 чаена чаша захар

  • 1 пакетче ванилия

  • 2 яйца

  • 100 мл олио

  • Около 4 чаени чаши брашно

  • Настъргана лимонова кора

  • Начин на приготвяне

    1. Содата се слага в киселото мляко да шупне.Добавя се захарта,олиото, ванилията,едното яйце и белтъка на второто.Жълтъка се оставя за намазване .Брашното се добавя по малко и се замесва меко тесто.Правят се топчета ,мажат се с жълтък и се поръсват със захар.Пекат се на 180 градуса до розов цвят.